yorkipoo - puzzle online

Yorkipoo (zwany także yorkiepoo, yorkapoo lub yoodle) to pies hybrydowy pochodzący ze Stanów Zjednoczonych przez skrzyżowanie Yorkshire Terriera i pudla (w większości przypadków pudla miniaturowego lub pudla zabawkowego).

Ten pies może mieć wysokość od 6 do 15 cali i może ważyć od 4 do 14 funtów. Te psy mogą być hodowane od dwóch rodziców czystej krwi lub dwóch rodziców hybrydowych. Mają gładką sierść jedwabistych i falujących włosów i mogą mieć różne kolory, w tym złoty, niebieski, biały i parti-color. W zależności od tego, które geny rodzica są bardziej dominujące, pies może być hipoalergiczny, a zatem lepiej nadaje się do domów z alergikami.

Jest znany jako jedna z niewielu odmian hipoalergicznych psów, chociaż stosowanie hipoalergicznych jest mylące. „Żaden pies nie jest uczulony”, mówi dr Bruce Bochner, dyrektor Johns Hopkins Asthma & Allergy Center i profesor medycyny w Johns Hopkins University School of Medicine. „Nie jestem świadomy żadnego hipoalergicznego statusu, który można by przypisać dowolnemu psu, bez względu na rasę”, mówi Ralph Richardson, DVM z Kansas State University's College of Veterinary Medicine. „Niektóre rasy mają bardziej sierść niż inne, ale kogoś, kto jest uczulony na psy jest uczulony na psy ”- mówi Linda Boyer, dyrektor wykonawczy Astma and Allergy Foundation of America z Baltimore.

Yorkipoos mogą cierpieć na wiele chorób, ale zazwyczaj są to bardzo zdrowe psy.