Pływalnia - puzzle online

Pływalnia

Pływalnia – kryty lub odkryty obiekt wyposażony w przynajmniej jedną nieckę basenową (basen) z trwałym brzegiem i dnem, z systemem uzdatniania wody, oraz zaplecze sanitarne, szatnie i natryski. Pływalnie można podzielić na obiekty kryte (wyposażone w halę basenową) i odkryte.

Z uwagi na rodzaj niecki pływalnie można podzielić na:

pływalnie sportowe – z prostokątnymi basenami podzielonymi na odrębne tory (pomiędzy którymi mogą znajdować się liny torowe). Zgodnie z aktualnymi przepisami FINA powinny mieć długość 25 metrów oraz 8 torów o szerokości 2,5 m lub 50 m i 10 torów o szerokości 2,5 m (tzw. basen olimpijski), ale spotykane są także inne wymiary (pływalnie zbudowane zgodnie z przepisami FINA z wcześniejszych lat, ewentualnie pływalnie na których nie przewiduje się rozgrywania oficjalnych zawodów).

pływalnie rekreacyjne – pływalnie przeznaczone do pływania rekreacyjnego oraz zabawy w wodzie, wyposażone często w niecki o nieregularnym kształcie i dodatkowe atrakcje basenowe takie jak np. zjeżdżalnie wodne, a także wyodrębnione brodziki dla dzieci, czyli płytkie baseny dla najmłodszych o głębokości do 40 cm.

park wodny (aquapark) – kompleksy basenów sportowych i rekreacyjnych z atrakcjami do zabawy dla dzieci i rodziców, dodatkowo wyposażone w saunaria, obiekty gastronomiczne i handlowe.Dodatkowo na pływalniach znajdować mogą się:

baseny termalne – baseny wypełnione gorącą wodą, wydobywaną ze źródeł podziemnych

baseny solankowe – basen wypełniony słoną wodą

niecki z hydromasażem – wyposażone w dysze do masażu wodnego i powietrznego

niecki specjalne – na przykład niecki o dużej głębokości przeznaczone do nurkowania.Na basenach pływackich obowiązuje kostium kąpielowy oraz często na basenach sportowych czepek pływacki.

Na basenach odbywają się różnego rodzaju zajęcia sportowe i konkursy:

aqua aerobik

nauka pływania

rozgrywania sportowych konkurencji pływackich

rozgrywania sportowych konkurencji skoków do wody

uprawiania piłki wodnej.Na niektórych największych krytych basenach pływackich wyposażonych w dodatkowy osprzęt do wytwarzania „sztucznego wiatru” rozgrywane są również niektóre z konkurencji żeglarskich czy zawody windsurfingowe.

Baseny pływackie często wchodzą w skład kompleksów rekreacyjnych i parków wodnych.

W skład kompleksu często ponadto wchodzą:

basen do nauki pływania

brodzik dla dzieci

jacuzzi

sauny, siłownie

rwąca rzeka

zjeżdżalnie (często multimedialne – z efektami świetlnymi i akustycznymi)

spa.

Domek letniskowy puzzle onlinePiękna posiadłość, oaza spokoju:) puzzle onlineLuksusowa willa puzzle onlineJesienny krajobraz. puzzle onlineWidoczek puzzle onlinedomki wypoczynkowe na jamajce puzzle onlineHotel  Z Basenem, Riwiera Turecka puzzle onlineTurcja- fontanny puzzle onlineTropical Paradise Beach. puzzle onlinePokój hotelowy i tropikalny krajobraz puzzle onlineWidoczek puzzle onlineTropical Island. puzzle onlineHotel Esperanto puzzle onlineKawiarnia na plaży, oceanie i niebie puzzle onlineWidoczek puzzle onlinewIDOK Z TROPIKÓW puzzle onlineSan Sebastian-dla tych co marzą o bajkowym urlopie puzzle onlineBora. Bora. puzzle onlinegórski krajobraz, zwierzęta puzzle onlinePark Narodowy Jezior Plitwickich w Chorwacji puzzle onlineWilla Dolce Vita w Hiszpani puzzle onlinePorto Rotondo Luxury Villa na Sardynii puzzle onlinedom w hiszpani puzzle onlinepiękny dom z basenem puzzle online
Plaża, słońce puzzle onlineWilla na Zanzibarze puzzle onlinebasen w tropikch puzzle onlineprzemyślana aranżacja tarasu puzzle onlinewidok na morze z sypialni puzzle onlinehotel  Atole Malediwy puzzle onlineElsa bajka puzzle onlineBiały dom w Grecji puzzle onlineDomki wczasowe na Malediwach puzzle onlineMauritius. puzzle onlineEgzotyczna wyspa puzzle onlineBajkowy krajobraz puzzle onlineWidoczek puzzle onlineTarasowy widok. puzzle onlinena malediwach puzzle onlinePiękny seascape. Niebo i morze. puzzle onlinerestauracja nocą  na wyspie bali puzzle onlineHotel na Malediwach puzzle onlineWczasy w Egipcie puzzle onlineMalediwy puzzle onlineDom nad oceanem puzzle onlineNoc zapadająca w Starej Hawanie puzzle onlineChłodny dip puzzle onlinekurort na Malediwach puzzle online