wiedźmin - puzzle online

Saga o wiedźminie – cykl książkowy (powieściowy) autorstwa Andrzeja Sapkowskiego o dziejach wiedźmina Geralta z Rivii, będący kontynuacją wcześniejszych zbiorów opowiadań tegoż autora: Ostatnie życzenie (z których część wydano wcześniej w tomie Wiedźmin) oraz Miecz przeznaczenia.

W skład cyklu wchodzą powieści :

Krew elfów

Czas pogardy

Chrzest ognia

Wieża Jaskółki

Pani Jeziora

Dwa opowiadania: Coś się kończy, coś się zaczyna (opisujące ślub Geralta i Yennefer) oraz Droga, z której się nie wraca (o historii Visenny i Korina, uznawanych za rodziców Geralta z Rivii) często są zaliczane do cyklu o wiedźminie, jednakże sam autor zastrzega, że nie zaliczają się one do właściwej sagi (oba opowiadania znajdują się w tomie Coś się kończy, coś się zaczyna). Błąd ten jest dość często popełniany również dlatego, że wydawnictwo superNowa na okładce tego tomu stwierdza, iż opowiadania zawierają w sobie „Alternatywne zakończenie sagi o wiedźminie”.

Początkiem sagi było opowiadanie Wiedźmin, które ukazało się w grudniu 1986 w miesięczniku „Fantastyka”.

Nazwa Saga o wiedźminie została nadana przez wydawcę. Sapkowski zamierzał ją nazwać Krew elfów, zaś pierwszy tom miał być pierwotnie zatytułowany Lwiątko, jednak wszystkie części cyklu stały się tak popularne, że nazwa ta bezkrytycznie została zaadaptowana przez fanów i jest nieomylnie kojarzona z dziełami Andrzeja Sapkowskiego.

Sam autor wzbrania się przed nazywaniem swojego dzieła sagą argumentując, że jest to pojęcie zarezerwowane dla mitologii nordyckiej. Według Sapkowskiego bardziej trafnym określeniem jest „cykl”. Saga o wiedźminie jako tytuł pochodzi pośrednio od tytułu obecnego w świecie wiedźmińskim dzieła Flourensa Delannoya.

Pod koniec 2013 roku pojawiła się kolejna książka opowiadająca o przygodach wiedźmina, Sezon burz, nie wchodzi jednak ona w skład sagi, a jest opowieścią osadzoną w wiedźmińskim świecie.

Geralt z Rivii puzzle onlineWiedźmin i Gra o tron puzzle onlineWiedźmin Dziki Gon puzzle onlineW gospodzie puzzle onlineYennefer: The Witcher puzzle onlineWiedzmin puzzle onlineWiedźmin, Jaskier puzzle onlineYennefer puzzle onlineSkellige puzzle onlineWiedźmin 3 puzzle onlineೋ ღ FANTASY WARRIORS ೋ ღ puzzle onlineYennefer puzzle onlinePrincess Cirilla puzzle onlineGeralta i Cirri puzzle online