Underwater photography - puzzle online
Fotografia podwodna to rodzaj fotografii wykonywanej pod wodą, podczas nurkowania, a nawet uprawiania snorkelingu, freedivingu lub pływania, przy użyciu odpowiednich podwodnych systemów fotograficznych, specjalnego sprzętu i urządzeń specjalnych.
Historia
Oprócz pierwszych prób i pierwszych fotografii podwodnych wykonanych przez Williama Thompsona (1856), Louisa Boutana (1893) i W.H. Longley i Charles Martin (1923), podróż Jacquesa-Yvesa Cousteau na pokładzie Calypso na Ocean Indyjski w 1955 roku można uznać za początek fotografii podwodnej w kolorze, jaki znamy dzisiaj. Towarzyszył mu Luis Marden, który za pomocą aparatu Rolleiflex (włożonego do wodoodpornej skrzynki do zbliżeń) i Leiki (do zdjęć z dużej odległości), dzięki wiedzy załogi Calypso i metodom całkowicie rzemieślniczym - wodoodporność filamenty lamp błyskowych, wówczas bardzo dużych, wykonano na przykład za pomocą strzykawki z gorącym woskiem - umożliwiły pierwsze sekwencje zdjęć podwodnych.
Później, aby umożliwić kontynuację pracy, Bates Littlehales również dołączył do załogi statku, najpierw dla „tradycyjnych” zdjęć, aw 1958 r. Pod wodą wraz z Mardenem, niedaleko Jukatanu. W nadchodzących latach obaj doświadczyli pierwszych objawów EGA podczas nurkowania na głębokości 40 metrów w celu sprawdzenia limitów zdjęć podwodnych; to zmusiło ich do dość długiej przymusowej terapii hiperbarycznej.
Podczas sesji zdjęciowej na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych Littlehales stworzył podwodną obudowę OceanEye, która może pomieścić kompletny sprzęt fotograficzny Nikon. Jako pierwszy zezwolił na korzystanie ze sprzętu tej marki pod wodą.
Następnie współpraca między Little Geographic i Davidem Doubilet z National Geographic doprowadziła do dalszego rozwoju fotografii: ten ostatni zaczął używać kolorów i eksperymentować coraz więcej swoich technik fotograficznych, aż do realizacji podwodnych zdjęć zwanych powyżej / poniżej (powyżej / poniżej ),
Emory Kristof, również z National Geographic, nawiązał kontakt z Littlehales i Mardenem, aw 1976 r. Eksperymentował z własnym podwodnym sprzętem do poszukiwania potwora z Loch Ness ; nie było to udane, ale Kristof opracował system strzelania, wrażliwy na ruch, użyty później w 1977 i 1979 roku do serii zdjęć na Oceanie Spokojnym, które umożliwiły odkrycie niektórych nowych gatunków morskich. Kristof był także w 1991 r. Fotografem, który po raz pierwszy napisał o Titanicu (którego pozycję odkryto 6 lat wcześniej) na głębokości 3800 metrów, przebywając w rosyjskiej łodzi podwodnej na dużych głębokościach, MIR I i za pomocą specjalnych projektorów do oświetlenia sceny.