Jazz guitarist - puzzle online

Gitarzyści jazzowi to gitarzyści, którzy grają jazz, stosując podejście do akordów, melodii i improwizowanych linii solowych, które nazywa się gitarą jazzową. Gitara spełniła role akompaniatora ( gitara rytmiczna) i solistę w małych i dużych zespołach, a także jako samodzielny instrument solowy.

Do lat 30. XX wieku zespoły jazzowe używały banjo, ponieważ metaliczny dźwięk banjo był łatwiejszy do usłyszenia niż gitara akustyczna, gdy rywalizowała z trąbami, puzonami i perkusją. Banjo można było łatwiej usłyszeć także na cylindrach woskowych we wczesnych dniach nagrywania dźwięku. Wynalezienie archtopa zwiększyło głośność gitary, a w rękach Eddie Lang gitara stała się solowym instrumentem po raz pierwszy. Podążając tropem Langa, muzycy zrzucili banjo na gitary, a do lat trzydziestych banjo nie istniało jako instrument jazzowy.

Wzmocnienie stworzyło możliwości dla gitary. Charlie Christian jako pierwszy zbadał te możliwości. Chociaż jego kariera była krótka, był wystarczająco wpływowy dla krytyków, aby podzielić historię gitary jazzowej na epoki przed- i post -chrześcijańskie.