gta - puzzle online

Grand Theft Auto : San Andreas – komputerowa gra akcji stworzona przez firmę Rockstar North oraz wydana przez Rockstar Games. Jest to trzecia część serii Grand Theft Auto wykorzystujących grafikę 3D, a licząc również poprzednie dwuwymiarowe części, siódma. 26 października 2004 w Stanach Zjednoczonych i 29 października 2004 w Europie i Australii wydano ją na konsole PlayStation 2. 7 czerwca 2005 roku w Stanach Zjednoczonych i 10 czerwca 2005 w Europie wydano ją na komputery i konsole Xbox, a dodatkowo 31 maja 2007 w Polsce firma Cenega Poland wydało grę w polskiej wersji językowej (tylko napisy). Dla systemu macOS gra została wydana 12 listopada 2010. Pod koniec 2013 roku Grand Theft Auto : San Andreas doczekało się portu na telefony z systemem iOS oraz Android, a później także na Windows Phone 8.

Wydarzenia w grze dzieją się w 1992 roku. Wiele misji, w których gracz bierze udział, jest odzwierciedleniem różnych wydarzeń z początku lat dziewięćdziesiątych mających miejsce w Kalifornii (akcja filmu Terminator 2 czy zamieszki w Los Angeles ).

Gracz wciela się w postać Afroamerykanina Carla Johnsona, który po pięciu latach spędzonych w Liberty City wraca do Los Santos. San Andreas jest parodią dwóch rzeczywistych stanów, czyli Kalifornii i Nevady.