Łąka - puzzle online

Łąka

Łąka – zbiorowisko roślinne tworzone przez byliny ze znacznym udziałem traw. Stosowane są różne kryteria przy definiowaniu i wyodrębnianiu łąk odwołujące się do składu i struktury pokrywy roślinnej, sposobu użytkowania i funkcjonowania w krajobrazie. W szerokim znaczeniu termin obejmuje wszelkie formacje trawiaste występujące na Ziemi, w tym stepy i sawanny. Łąka wąsko definiowana to półnaturalne lub antropogeniczne zbiorowisko, którego utrzymywanie się zależne jest od koszenia. Łąki kośne (łac. pratum) określane bywają „łąkami właściwymi” i przeciwstawiane są naturalnym formacjom trawiastym oraz pastwiskom. W klasyfikacji fitosocjologicznej łąki właściwe należą do klasy roślinności Molinio-Arrhenatheretea.

W węższym znaczeniu stosowanym w typologii użytków rolnych oraz klasyfikacji użytków gruntowych używanej w geodezji pojęcie łąki jest ograniczone do zbiorowisk tworzonych przez wieloletnie trawy, turzyce, rośliny motylkowe i rośliny innych rodzin, które występują na mezotroficznych i eutroficznych glebach o wysokim poziomie wód gruntowych, zawierających przez większą część roku od 60 do 80 procent wilgoci w stosunku do całkowitej ich pojemności wodnej. Niedobory wody mogą być uzupełniane między innymi przez nawadnianie bądź wykorzystywanie bliskiego poziomu wody gruntowej lub zalewów rzek.

Łąki (wąsko rozumiane) wraz z pastwiskami składają się na użytki zielone. Charakterystyczne dla łąk jest to, że korzenie i rozłogi roślinności łąkowej tworzą darń, dzięki której łąka może odrastać na nowo po każdym skoszeniu i spoczynku zimowym. Dlatego rośliny rosnące na użytkowanych rolniczo łąkach są pozyskiwane na paszę (łąki kośne). Łąki są przedmiotem badań łąkarstwa.

Wiejskie życie-Sąsiadeczki-czas na ploteczki:) puzzle onlineAlpy Szwajcarskie. puzzle onlineDroga przed nami puzzle onlineŻycie na wsi. puzzle onlineWIELKANOC puzzle onlinetęcza puzzle onlineWidok na góry puzzle onlineWiosenne kwiaty puzzle puzzle onlineFarma na wsi puzzle onlineDomek  W Górach puzzle onlineW Dolomitach. puzzle onlineObrazek z tęczą. puzzle onlineW małym miasteczku nad  rzeczką puzzle onlinePrzed domem. puzzle onlineŁąka w kwiatach, góra puzzle onlinePowrót do szkoły. puzzle onlineżaba w czerwonym daszku puzzle onlineKrajobraz z Bawarii puzzle onlineWidoczek- na wsi puzzle onlineDomek i Kołdry puzzle onlinedom staw drzewo kwiaty puzzle onlineDomek z bajki. puzzle onlineMalowana wieś. puzzle onlineLato na wsi. puzzle online
kubuś puchatek i przyjaciele puzzle onlineKrajobraz na romantyczną kolację puzzle onlineAlpy Bawarskie puzzle onlineW galopie. puzzle onlineRomantyczny obrazek. puzzle onlineWaits River Village, Vermont, USA z jesieni liści. puzzle onlineZbiór pszenicy puzzle online<<Na wsi>> puzzle onlineDom w ogrodzie kwiatowym puzzle onlineLato na wsi. puzzle onlinekwiaty dla najmilszej puzzle onlineHome Grown. puzzle onlineKrajobraz wsi puzzle onlinekombajn 2 puzzle online<<Na wsi>> puzzle onlineChianti Villa Rentals Toskania puzzle online<<Na wsi>> puzzle onlineodlot bociów puzzle onlinespangebob puzzle onlineSpirit ze Star Stable puzzle onlineBardzo duży dom z ładnymi ogrodami? puzzle onlineFantazyjny krajobraz. puzzle onlineDomek z bajki. puzzle onlineTrudne puzzle. puzzle online