garmon - puzzle online

Garmon (rosyjski: гармонь, IPA: [gɐrmonʲ], z garmonika (rosyjski: гармоника, IPA: [gɐrmonʲɪkə]), co oznacza "harmoniczne") to rodzaj rosyjskiego akordeonu, wolno-trzcinowego instrumentu dętego. Garmon ma po dwa rzędy guzików po prawej stronie, które odtwarzają nuty diatonicznej skali i co najmniej dwa rzędy przycisków po lewej stronie, które grają akordy podstawowe w kluczu instrumentu, a także jego harmoniczną klucz drugorzędny. Wiele instrumentów ma dodatkowe przyciski po prawej stronie z pożytecznymi przypadkowymi notatkami, dodatkowe akordy lewostronne do grania w powiązane klawisze i rząd przycisków wolnych basów, aby ułatwić odtwarzanie melodii basowych.

Garmony mogą składać się z dwóch głównych klas: jednoosobowej, co oznacza, że ​​każdy przycisk odtwarza tę samą nutę lub akord, gdy mieszek jest rozszerzany tak jak podczas kompresji, i żubrowe, w którym nuta zależy od kierunku działania mieszku. Przykłady typu unisonoric to livenka (ливенка, po Livny, Oryol Oblast) i Khromka (rosyjski: Хромка, dla "chromatyczny"). Gitony bisonoryczne to np. Akordeon Tula (rosyjski: Тульская гармонь, po Tula) i talyanka (тальянка, "włoski")

Garmon jest ważnym instrumentem muzycznym dla muzyki kaukaskiej (Osetii, Azerbejdżanu, Armenii, Gruzji, Cherkess, itp.) Oraz wolgijskiej (Mari) i popularnej. Znana również jako Harmonika (patrz Steirische Harmonika) jest bardzo popularna w Słowenii. Na Garmonie gra również nowoczesna muzyka, a niektórzy artyści zdobywają popularność w Europie i Stanach Zjednoczonych. Słoweński styl gry różni się od rosyjskiego. Istnieje ponad 300 popularnych zespołów w Słowenii, jeden zespół składa się często z kilku śpiewaków i akordeonista, często bardzo młodzi lub w średnim wieku.