brukowiec bridge - puzzle online

Kostka brukowa jest naturalnym materiałem budowlanym opartym na kamieniach wielkości kostki brukowej i jest używana do nawierzchni dróg, ulic i budynków.

W Anglii od czasów starożytnych powszechne było stosowanie płaskich kamieni o płaskiej, wąskiej krawędzi, aby uzyskać równomierną powierzchnię. To było znane jako "spadzista" powierzchnia i było powszechne w całej Wielkiej Brytanii, ponieważ nie wymagało zaokrąglonych kamyków. Spadziste powierzchnie przed użyciem regularnych rozmiarów granitowych setek przez więcej niż tysiąc lat. Takie nachylone bruki różnią się od tych uformowanych z zaokrąglonych kamieni, chociaż obie formy są powszechnie określane jako "brukowane" powierzchnie. Większość zachowanych autentycznie starych "brukowanych" obszarów to w rzeczywistości spadziste powierzchnie. Brukowany obszar znany jest jako "przyczyna", "cassay" lub " cassie " w szkockim (prawdopodobnie z grobli).

Osady są często określane idiomatycznie jako "kostki brukowe", chociaż kostka brukowa jest odróżniona od kostki brukowej, ponieważ jest wydobywana lub kształtowana do postaci regularnej, podczas gdy kostka brukowa ma zwykle postać naturalnie występującą.