Pieczenie - puzzle online

Pieczenie – proces obróbki termicznej polegający na ogrzewaniu potrawy w piecu lub piekarniku w środowisku nagrzanego powietrza. Temperatura pieczenia zawiera się w granicach od 160 do 250 °C. W zależności od typu potrawy pieczenie trwać może od kilkunastu minut, aż do 3-4 godzin.

Wysoka temperatura tego procesu sprawia, że w potrawie zachodzą zmiany, między innymi:

Białka oraz zawarta w potrawie skrobia stają się łatwiej przyswajalne dla człowieka.

Następuje ubytek wody.

W zewnętrznej części potrawy, czyli tej która jest pod bezpośrednim działaniem wysokiej temperatury, powstają związki Maillarda, będące wynikiem łączenia się tłuszczów (lub produktów ich rozkładu) z cukrami i białkami. Związki Maillarda nadają potrawie specyficzny aromat i wygląd, nie są jednak trawione w organizmie ludzkim i spożywane w nadmiernych ilościach mogą przyczyniać się do powstawania wielu chorób, w tym nowotworów.

Jak każdy proces obróbki termicznej, w zależności od przebiegu, wywołuje określone efekty. Gdy pieczenie potrawy rozpoczyna się od niskiej temperatury, po czym następuje jej podwyższanie - ciepło jest rozprowadzane powoli i równomiernie. Następuje duży ubytek wody – wysuszanie. Pieczeniu najczęściej poddaje się:

ciasta

mięsa w postaci zwartej (np.

Macaron Treat puzzle onlineŚniadanie wliczone w cenę. puzzle onlineTęczy tacos. puzzle onlineBardzo jagodowe lody puzzle onlineUrodziny turkusowe puzzle onlinemazurek wielkanocny puzzle onlineLody, lody. puzzle onlinekanapeczkiz puzzle onlinepyszny deser puzzle onlinesłodkości na okazję puzzle onlinekaszka z owocami puzzle onlinePiernikowy ludzik puzzle onlineśniadanie puzzle onlinekoszyczek wielkanocny puzzle onlineKanapki z jadalnymi kwiatami puzzle onlineSpecjalny świąteczny tort puzzle onlineCiasteczka puzzle onlineCiasto, ciasteczka do herbaty puzzle onlineBorówki i kwiaty na czekoladowym torciku puzzle onlineWarstwowa sałatka w salaterce puzzle onlineDzielić się puzzle onlineCotoletteria puzzle onlineFantazyjne desery dla smakoszy na białym tle puzzle onlineKolorowe pączki puzzle online
Pralinki puzzle onlineŚniadanie z widokiem. puzzle onlineKociarnia. puzzle onlineTRUSKAWKOWY TORT puzzle onlineTorcik z owocami puzzle onlineCukiernictwo puzzle onlineciasto z melonem i dynią puzzle onlineKawałek ciasta czekoladowego z miętą puzzle onlinemałe gofry puzzle onlineSmakowita przekąska puzzle onlinespożywka puzzle onlineDomowa pizza puzzle onlineDobry dzień puzzle onlineWielkanocny dekoracyjny Osterort puzzle onlineBabeczki do herbaty puzzle onlineTruskawki puzzle onlinetort cerc pedagogiczny puzzle onlinetort szwardzwalski puzzle onlineKolorowe donuty puzzle onlineSmażone jajka, kiełbasy, pomidory i grzanki puzzle onlinePyszne oponki puzzle onlineTort z szampanem puzzle onlineCiasto idealne puzzle onlineSmacznego puzzle online