Pieczenie - puzzle online

Pieczenie – proces obróbki termicznej polegający na ogrzewaniu potrawy w piecu lub piekarniku w środowisku nagrzanego powietrza. Temperatura pieczenia zawiera się w granicach od 160 do 250 °C. W zależności od typu potrawy pieczenie trwać może od kilkunastu minut, aż do 3-4 godzin.

Wysoka temperatura tego procesu sprawia, że w potrawie zachodzą zmiany, między innymi:

Białka oraz zawarta w potrawie skrobia stają się łatwiej przyswajalne dla człowieka.

Następuje ubytek wody.

W zewnętrznej części potrawy, czyli tej która jest pod bezpośrednim działaniem wysokiej temperatury, powstają związki Maillarda, będące wynikiem łączenia się tłuszczów (lub produktów ich rozkładu) z cukrami i białkami. Związki Maillarda nadają potrawie specyficzny aromat i wygląd, nie są jednak trawione w organizmie ludzkim i spożywane w nadmiernych ilościach mogą przyczyniać się do powstawania wielu chorób, w tym nowotworów.

Jak każdy proces obróbki termicznej, w zależności od przebiegu, wywołuje określone efekty. Gdy pieczenie potrawy rozpoczyna się od niskiej temperatury, po czym następuje jej podwyższanie - ciepło jest rozprowadzane powoli i równomiernie. Następuje duży ubytek wody – wysuszanie. Pieczeniu najczęściej poddaje się:

ciasta

mięsa w postaci zwartej (np.

Malowany ogród. puzzle onlinePączek czekoladowy z białym lukrem na białej płytce ceramicznej puzzle onlineCiasto chodzące z niedźwiedziami =) puzzle onlinebiały i brązowy pączek w pudełku puzzle onlineCiasto dzień matki puzzle onlineIce cream puzzle onlineSłodka kompozycja w sam raz na Walentynki puzzle onlinewiele filiżanek puzzle onlineKoktajl Mateli Oreo puzzle onlineParyskie bagietki. puzzle onlinesernik z morelami i galaretką puzzle onlinePyszne czekoladki puzzle onlineFrikadeller to duńskie klopsiki puzzle onlineKolorowi Macarons. puzzle onlinetort czekoladowy puzzle onlineNietypowe danie puzzle onlineFantazyjne desery dla smakoszy na białym tle puzzle onlinespotkanie dziewcząt puzzle onlineHamburger i Double Cheeseburger z frytkami puzzle onlineSernik na zimno z galaretkami puzzle onlineKolorowe ciasto puzzle onlineNa śniadanie puzzle onlineŚwiąteczny barszczyk puzzle onlineKawałek ciasta czekoladowego z miętą puzzle online
Czekoladowe przysmaki puzzle onlinebabeczki urodzinowe dla dziecka puzzle onlineKremowy deser z truskawkami i kiwi puzzle onlineciasto malinowe puzzle onlinenaleśniki puzzle onlinePizza upieczona puzzle onlinetort i herbatka puzzle onlineFast food i niezdrowy jedzenie koncepcja - Zamknij się fast food przekąski i pić koli na drewnianym stole puzzle onlinePieczone Pączki Czekoladowe puzzle onlineKawa, ciasto. puzzle onlineŁatwy czekoladowy tort urodzinowy! puzzle onlineTort urodzinowy. puzzle onlinemiód, jabłka puzzle onlinePikantne Gofry puzzle onlinepieczenie ciastek puzzle onlinedobre śniadanie dla mnie puzzle onlineJajka sadzone puzzle onlineciasto z owocami puzzle onlineciasto z malinami na wierzchu puzzle onlinepyszne lody z owocami puzzle onlinekuchnia rosyjska puzzle onlineZastawiony stół z jedzeniem puzzle onlineMeksykańskie cukierki puzzle onlinePierniczki świąteczne puzzle online