Smak słodki - puzzle online

Smak słodki jest jednym z pięciu podstawowych smaków. Jest powszechnie uznawany za przyjemny. Zazwyczaj kojarzy się z nim jedzenie bogate w proste węglowodany, mimo że istnieją inne, zarówno naturalne jak i sztuczne, składniki które są równie słodkie już przy dużo niższych stężeniach, co pozwala na używanie ich jako nisko-kalorycznych substytutów cukru. Cukier może zastąpić m.in. sacharyna, aspartam, ksylitol czy acesulfam K. Niektóre związki, choć same w sobie nie są słodkie, poprawiają percepcję tego smaku.

Badania chemosensoryczne wykrywania smaku rozpoczęły się dopiero w ostatnich latach. Wielopunktowa teoria połączeń jest najnowszym teoretycznym modelem odczuwania smaku słodkiego. Zakłada ona istnienie wielu połączeń między receptorem a substancją.

Studia wykazują, że reakcja na słodkość ma swoje początki już w najwcześniejszych stadiach istnienia życia na Ziemi. Wskazuje na to zjawisko chemotaksji na przykład u bakterii roślin motylkowych takich jak E. coli.

babeczki urodzinowe dla dziecka puzzle onlineWielka uczta na słodko puzzle onlinekolorowe pisanki puzzle onlinebiały i brązowy pączek w pudełku puzzle onlineMartwa natura z dymkiem puzzle onlinemiód, jabłka puzzle onlineKolorowe donatý, pączusie puzzle onlineŁatwy czekoladowy tort urodzinowy! puzzle onlineIce cream puzzle onlineLody z owocami puzzle onlineWitaminki puzzle onlineŚwiąteczny barszczyk puzzle onlineWarzywa puzzle onlinekuchnia rosyjska puzzle onlineciasto truskawkowe puzzle onlinekoszyczek wielkanocny puzzle onlineŚwiąteczna rolada puzzle onlinetort i herbatka puzzle onlinepisanki w koszyczku puzzle onlineciastko z kremem puzzle onlineWielkanocny koszyk wielkanocny z kolorowymi jajkami puzzle onlinePokrojone owoce jabłkowe na brązowych tkanych koszach puzzle onlineMakaroniki i słodycze puzzle onlineTriumf z kolorów i smaków puzzle online
kawałek tortu czekoladowego z lodami puzzle onlineWidoczek puzzle onlinePierniczki puzzle onlineMeksykańskie jedzenie puzzle onlinePyszne czekoladki puzzle onlineStragan z żywnością puzzle onlineRóżne gusta puzzle onlinePiknik nad jeziorem. puzzle onlineciasto malinowe puzzle onlinePyszne i kolorowe ciasto puzzle onlinesłodycze puzzle onlineSmaczne Donuts. puzzle online• Muru • OC puzzle onlinePrzetwory z owoców puzzle onlineMartwa natura owoce i kwiaty puzzle onlinesernik z morelami i galaretką puzzle onlinebabka z polewą czekoladową puzzle onlineBlackberry bush. puzzle onlinePodwieczorek na słodko, kolorowo puzzle onlineowocowa tarta puzzle onlineKoktajl Mojito i Morska Bryza puzzle onlineDeser piankowo-lodowy puzzle onlinePierniczki świąteczne puzzle onlineMeksykańskie cukierki puzzle online