10.0 JUSTYNA 12 2020-07-16
12
202
0

Cariera de reprezentant Klich a jucat în naționala poloneză U-18 în care a marcat cinci partide [18]. În echipa U-19 a jucat, printre altele într-o victorie 1: 0 într-un meci amical cu Lituania, schimbându-se la începutul reprizei a doua, Ariel Borysiuk [19]. Două zile mai târziu, el a jucat pentru 90 de minute complete într-o revanșă, în care polonezii au câștigat cu 3-0, iar el a marcat unul dintre goluri [20] [21]. În octombrie, el a câștigat un meci eliminatoriu 2: 1 la campionatul european cu Muntenegru [22]. În noiembrie 2009 a fost numit - ca jucător de rezervă - pentru prima dată să reprezinte U-21. Pe 5 iunie, și-a făcut debutul în echipa de adulți într-o victorie cu 2-1 asupra Argentinei. El a intrat în minutul 89 al ședinței [23]. El a fost numit de Waldemar Fornalik, antrenorul echipei naționale poloneze, pentru un amical împotriva Danemarcei. A ieșit în unsprezece și deja în minutul 4 a marcat primul său gol în echipa națională.