WhatsApp - puzzle online

WhatsApp – mobilna aplikacja dla smartfonów, służąca jako komunikator internetowy. Aplikacja ta jest dostępna dla różnych platform: iOS, Android, Windows Phone, a do końca 2016 także BlackBerry OS, Symbian i Nokia S40.

Dzięki tej aplikacji można przesyłać wiadomości i pliki multimedialne pomiędzy dwoma telefonami komórkowymi, połączonymi z Internetem. Wymagana jest instalacja aplikacji na telefonie. Możliwe jest tworzenie czatów grupowych, przesyłanie własnej pozycji dzięki Mapom Google i współdzielenie kontaktów własnej rubryki. Aplikacja pozwala również na rozmowy wideo oraz VoIP.

W kwietniu 2016 wprowadzono do aplikacji szyfrowanie przesyłanych wiadomości oraz plików. Twórcy aplikacji zapewniają, że poza nadawcą i odbiorcą nikt więcej nie będzie w stanie jej odczytać.

Pobranie i użytkowanie aplikacji jest bezpłatne od 20 stycznia 2016. Wcześniej było darmowe tylko przez pierwszy rok, a po upływie tego okresu wymagane było wykupienie rocznego abonamentu w cenie 0,99 dolara.

Aplikacja istnieje też w wersji dla przeglądarek, oferuje także tryb oszczędzania danych przy połączeniach głosowych, jeżeli są one wykonywane podczas korzystania z internetu mobilnego.