Road bicycle - puzzle online

Termin rower szosowy jest używany do opisania rowerów zbudowanych do jazdy z dużą prędkością na utwardzonych drogach. Niektóre źródła używają tego określenia jako rower wyścigowy. Inne źródła wyraźnie wykluczają rowery wyścigowe z definicji, używając tego określenia do określenia roweru o podobnym stylu, ale zbudowanego bardziej dla wytrzymałości i mniejszych prędkości pożądanych w wyścigowym rowerze; w związku z tym zwykle mają więcej kombinacji biegów i mniej zaawansowanych funkcji wyścigowych. Niektóre z tych rowerów zostały określone jako " sportowe ", aby odróżnić je od rowerów wyścigowych.

W porównaniu do innych modeli rowerów, rowery drogowe mają wspólne cechy:

Opony są wąskie, wysokociśnieniowe (> = 100 psi lub 689 kPa) i są gładkie, aby zmniejszyć opory toczenia.

Kierownice są zgięte ("upuszczone"), aby umożliwić pochylenie pozycji rowerzysty do przodu i do dołu, co zmniejsza przedni pionowy przekrój poprzeczny, a tym samym znacznie zmniejsza opór powietrza.

Zwykle używają przerzutek; Istnieją jednak odmiany o jednej prędkości i o stałym przełożeniu.

Stosują hamulce tarczowe lub hamulce tarczowe (chociaż może występować pewna różnica techniczna, np. Hamulce na pedałach mają krótsze i szersze klocki niż wsporniki rowerów górskich).

Rower ma lekką konstrukcję.

Określenie " rower szosowy" może również opisywać każdy rodzaj roweru wykorzystywany przede wszystkim na drogach utwardzonych, w przeciwieństwie do rowerów przeznaczonych głównie do użytku w terenie, takich jak rowery górskie.