Rakiety śnieżne - puzzle online

Rakiety śnieżne (tzw. karple) – obuwie przeznaczone do chodzenia po śniegu. Poprzez rozłożenie ciężaru ciała na większą powierzchnię pozwalają poruszać się po śniegu bez zapadania.

Tradycyjne rakiety śnieżne miały drewnianą ramę, na której była rozpięta skórzana "podeszwa". Niektóre współczesne rakiety śnieżne są podobne, jednak większość ma ramę z lekkiego metalu, a część jest zbudowana z pojedynczych kawałków tworzywa sztucznego.

Rakiety śnieżne mają zwykle przody wygięte do góry (podobnie do nart) dla większej manewrowości. Mają wiązania (zwykle w formie skórzanych lub materiałowych pasków) pozwalające przytwierdzić je do stóp.

Obecnie są używane głównie dla rekreacji, pozwalając na uprawianie różnych form trekkingu w zimowych warunkach, w przeszłości były koniecznym wyposażeniem m.in. dla traperów, a ogólnie ludzi, którzy musieli poruszać się w obszarach, na których występowały częste i obfite opady śniegu.

Snowboarding- sport zimowy na desce snowboardowej. puzzle onlineJazda na sankach puzzle onlineKotek w czerwonej kokardzie puzzle onlinePrzejażdźka w psim zaprzęgu puzzle onlineKremowy kot puzzle onlineantoni narty puzzle onlinepsi zaprzęg puzzle onlineWyścigi psich zaprzęgów – dyscyplina sportu puzzle onlinesport biatlon puzzle onlinejazda na sankach puzzle onlinezjazd z góry puzzle onlineNarciarz na nartach zjazdowych w wysokich górach puzzle onlineSwiatełka w lesie . puzzle onlinena skuterach w górach puzzle onlinena nartach puzzle onlineKot syjamski dla małych dzieci puzzle onlineDomen Prevc puzzle onlineAnže Lanišek puzzle onlinekotek syjamski puzzle onlinemonalove puzzle onlineludzie w czerwonej kurtce i spodniach grają na nartach puzzle onlineCzłowiek w czarnej kurtce i czarne spodnie jeździć na nartach puzzle onlinekotek ragdol puzzle onlineTimi Zajc puzzle online
Austriaccy skoczkowie narciarscy. puzzle onlineJak przyszedł mój przyjaciel Jared puzzle onlineSłodki kotek na puzzelkach puzzle onlinemężczyzna w zielonej kurtce i niebieskich spodniach na czerwonym snowboardzie puzzle onlineMężczyzna w czerwonej kurtce i niebieskie spodnie bawić się narty puzzle onlinedominique puzzle onlinemężczyzna w czarnej kurtce i niebieskich spodniach jadący na nartach puzzle onlineNesquik et Canaille puzzle onlineZespół rbd puzzle onlineMADRID - CIBELES 01-09-2021 2 puzzle onlineMatthew Soukup puzzle onlineValentine puzzle onlineWyścig, sport puzzle onlineUkładanka Gwénaelle puzzle onlineNarty w St.Moritz puzzle onlineosoba w czerwonej kurtce i czarnych spodniach na nartach puzzle onlineSophiePOTIER puzzle onlineೋ ღ Jestem Sweetheart! ೋ ღ puzzle onlineJaka to dyscyplina? puzzle onlinepsi zaprzęg w laponi puzzle onlinemężczyzna w niebieskiej kurtce i czarnych spodniach na nartach puzzle onlineGregor Schlierenzauer puzzle onlinebasiekirysiek puzzle onlineosoba w czerwonej i czarnej kurtce i zielone spodnie puzzle online