Juventus F.C. - puzzle online

Juventus Football Club SpA (znany jako Juventus lub Juve) – włoski klub piłkarski założony 1 listopada 1897 roku jako FC Juventus przez grupę uczniów z liceum Massimo d’Azeglio. Zespół ma siedzibę w Turynie. Często jest przez to niepoprawnie nazywany Juventusem Turyn.

Juventus jest najbardziej utytułowanym klubem w kraju – ma na koncie trzydzieści trzy oficjalne tytuły mistrza kraju, dwanaście Pucharów Włoch i siedem Superpucharów Włoch. W rozgrywkach międzynarodowych zespół zwyciężył dwa razy w Lidze Mistrzów, zdobył jeden Puchar Zdobywców Pucharów, a także trzy Puchary UEFA.

W 2006 roku w wyniku afery calciopoli klub został zdegradowany do Serie B, gdzie wystartował z –9 punktami i występował w niej jeden sezon.

Drużyna swoje domowe spotkania od sezonu 2011/ 2012 rozgrywa na nowo wybudowanym stadionie (Allianz Stadium) liczącym nieco ponad 41 tys. miejsc siedzących. Zawodnicy swoje domowe spotkania najczęściej grają w białych koszulkach w czarne pasy, białych spodenkach oraz białych getrach. Klub posiada pięć przydomków, lecz te dwa najbardziej znane to – La Vecchia Signora ( Stara Dama ) oraz Bianconeri (biało-czarni).

Od sezonu 2014 / 2015 trenerem jest Massimiliano Allegri, który pół roku przed objęciem tego stanowiska został zwolniony z AC Milanu, gdzie w 2011 jego podopieczni wygrali ligę.