Dance studio - puzzle online

Studio tańca to przestrzeń, w której tancerze uczą się lub ćwiczą. Termin ten jest zazwyczaj używany do opisania przestrzeni, która została zbudowana lub wyposażona do tego celu.

Studio tańca zwykle obejmuje gładką wykładzinę podłogową lub, jeśli jest używane do tańca stepowego, przez drewnianą podłogę. Gładkie wykładziny winylowe, znane również jako powierzchnia użytkowa i powszechnie nazywane "marley", zazwyczaj nie są trwale przymocowane do dolnej podłogi i mogą być zwijane i transportowane do miejsc, w których jest to potrzebne, w razie potrzeby.

W wielu przypadkach podłoga jest sprężysta, co oznacza, że ​​konstrukcja podłogi zapewnia pewien stopień elastyczności, aby wchłonąć wpływ intensywnych ćwiczeń tanecznych, takich jak skakanie. Uważa się, że jest to niezbędne do promowania dobrego zdrowia i bezpieczeństwa. Inne wspólne cechy studia tańca obejmują barre, który może być przymocowany do ściany lub może być samodzielnym urządzeniem ruchomym o wysokości w przybliżeniu talii i wykorzystywanym jako środek wsparcia. Ponieważ muzyka jest integralną częścią tańca, prawie wszystkie studia tańca mają system dźwiękowy do odtwarzania płyt CD lub muzyki za pośrednictwem urządzenia obsługującego technologię Bluetooth ; pilot ma zasadnicze znaczenie dla systemu dźwiękowego, aby instruktor mógł w razie potrzeby powtórzyć muzyczne fragmenty. Fortepian wciąż jest powszechnie używany do tańca baletowego i stepowania, szczególnie w profesjonalnych studiach. W specjalnie skonstruowanych studiach tańca typowe jest, że co najmniej jedna ściana jest pokryta od podłogi do sufitu lustrem, które są używane przez tancerzy, aby zobaczyć ich pozycję ciała i ustawienie. Innym niezbędnym elementem każdego studia tańca jest stół do notesów dla nauczycieli i innych materiałów instruktażowych, jak ściana jako duży zegar ścienny. W Chinach termin studio tańca jest również używany do opisania miejsca, które ma ustanowić nauczanie tańca.