Bośnia i Hercegowina - puzzle online

Bośnia i Hercegowina (bośn. i chorw.: Bosna i Hercegovina, serb.: Босна и Херцеговина, Bosna i Hercegovina), również BiH lub Bośnia – państwo federacyjne ze stolicą w Sarajewie położone w południowo-wschodniej Europie, na Półwyspie Bałkańskim. Graniczy na północy, zachodzie i południu z Chorwacją, na wschodzie z Serbią, a na południowym wschodzie z Czarnogórą. Od południowego zachodu ma dostęp do Morza Adriatyckiego.

Jako suwerenne państwo Bośnia i Hercegowina funkcjonuje od marca 1992 roku, kiedy proklamowana została niepodległość Socjalistycznej Republiki Bośni i Hercegowiny, co ostatecznie doprowadziło do rozpadu Jugosławii i było zarazem jedną z przyczyn wybuchu trwającej ponad trzy i pół roku wojny domowej, zakończonej podpisaniem w Dayton układu pokojowego, którego częścią było uchwalenie konstytucji nadającej Bośni i Hercegowinie obecny kształt i ustrój polityczny. Efektem tego jest obowiązujący podział kraju na dwie główne, autonomiczne jednostki administracyjne – Federację Bośni i Hercegowiny oraz Republikę Serbską, a także znajdujący się pomiędzy nimi Dystrykt Brczko.

Bośnia i Hercegowina jest członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych, Światowej Organizacji Zdrowia, Rady Europy, Grupy 77, Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, Środkowoeuropejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Unii na rzecz Regionu Morza Śródziemnego oraz Inicjatywy Środkowoeuropejskej, ubiega się o członkostwo w NATO, a także jest potencjalnym kandydatem do dołączenia do Unii Europejskiej.

Oficjalną walutą jest marka zamienna.

Sarajewo w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineMost Łaciński w Sarajewie - Bośnia i Hercegowina puzzle onlineTropikalna plaża. puzzle onlineMostar, Bośnia. puzzle onlinebośnia i hercegowina puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineMost w Mostarze. puzzle onlineWiszegrad, BośniA i Hercegowin puzzle onlineWibrująca scena wielkiego kanionu rzeki Piva puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineStary Most w Mostarze puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineSkyline Mostaru z Mostar Bridge puzzle onlineStary Most w Mostarze w Bośni i Hercegowinie puzzle onlineSarajewo w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineciało wody między zielonymi drzewami i budynkami puzzle onlinePaństwa - charakterystyczne miejsca puzzle onlineSarajewo w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineMostar, Bośnia i Hercegowina puzzle onlineBanja Luka w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineBośnia i Hercegowina puzzle online
biały i brązowy betonowy dom w pobliżu zielonych drzew puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineWyszehrad, Bośnia puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlinePastwisko dla bydła w odległej wiosce w Bośni. puzzle onlineMost w Mostarze. puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlinepanorama puzzle onlineSarajewo w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineSarajewo w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineBośnia i Hercegowina puzzle onlineSarajevo pamiątki w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineSarajewo w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineSzara i biała droga między zielonymi roślinami na rozległej dolinie puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineMostar most puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineStary Most w Mostarze, Bośnia i Hercegowina puzzle onlineSarajevo City Hall w Bośni-Hercegowinie puzzle onlineMostar w Bośni-Hercegowinie puzzle online