10.0 JUSTYNA 12 2020-07-16
12
202
0

Η αντιπροσωπευτική καριέρα του Klich έπαιξε στην πολωνική εθνική ομάδα U-18 στην οποία σημείωσε πέντε παιχνίδια [18]. Στην ομάδα U-19 έπαιξε, μεταξύ άλλων σε φιλική νίκη 1: 0 εναντίον της Λιθουανίας, αλλάζοντας στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου Ariel Borysiuk [19]. Δύο ημέρες αργότερα, έπαιξε για 90 λεπτά σε ένα επαναληπτικό παιχνίδι, στο οποίο οι Πολωνοί κέρδισαν 3-0, και σημείωσε ένα από τα γκολ [20] [21]. Τον Οκτώβριο, κέρδισε έναν αγώνα αποκλεισμού 2: 1 στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα με το Μαυροβούνιο [22]. Τον Νοέμβριο του 2009 διορίστηκε - ως εφεδρικός παίκτης - για πρώτη φορά να εκπροσωπήσει την U-21. Στις 5 Ιουνίου, έκανε το ντεμπούτο του στην ομάδα ενηλίκων με νίκη 2-1 επί της Αργεντινής. Μπήκε στο 89ο λεπτό της συνάντησης [23]. Διορίστηκε από τον προπονητή της εθνικής ομάδας της Πολωνίας Waldemar Fornalik για φιλικό εναντίον της Δανίας. Βγήκε στο δημοτικό έντεκα και ήδη στο 4ο λεπτό σημείωσε το πρώτο του γκολ στην εθνική ομάδα.