Justyna - puzzle-uri online

Justyna Maria Kowalczyk (născută la 19 ianuarie 1983 la Limanowa) - alergătoare poloneză, campioană olimpică și jucătoare multimedia, campioană mondială și jucătoare multimedia, câștigătoare de patru ori a Cupei Mondiale la schi de fond. Asistent la antrenorul principal al echipei naționale de femei la schi fond.

Unul dintre cei doi alergători de schi din istoria acestei discipline (alături de finlandezul Marjo Matikainen), care a câștigat Cupa Mondială de trei ori la rând. Ca singurul din istorie a câștigat 4 Cupe Mondiale în cinci ani. Singurul jucător care a câștigat prestigioasa serie Tour de Ski de patru ori la rând. Câștigător al celei de-a 91-a Curse Vasa (2015).

Datorită câștigării a 5 medalii olimpice, el este cel mai remarcabil (din punct de vedere al numărului de medalii) sportiv polonez din istoria Jocurilor Olimpice de iarnă și al doilea, după Irena Szewińska, cea mai titrată poloneză în ceea ce privește realizările de medalii la Jocurile Olimpice de vară și de iarnă.

Are un doctorat în științele culturii fizice.

Justyna printre pisicile sălbatice jigsaw puzzle onlineAnimale rurale 00 jigsaw puzzle online