widzieć - puzzle online

Villa St Ignatius ( Malta : Villa Sant'Injazju) to zabytkowa willa położona w dzielnicy Balluta w St. Julian's na Malcie. Został zbudowany na początku XIX wieku dla angielskiego kupca Johna Watsona i może być najwcześniejszym przykładem architektury gotyckiego odrodzenia w kraju.

Dom został przekształcony w kolegium protestanckie w 1846 roku, a później mieścił się kolegium jezuickie, które zostało zamknięte w 1907 roku. Był używany jako szpital wojskowy podczas I wojny światowej, zanim został podzielony na kamienice. Jego tereny zostały zbudowane w XX wieku, a imponująca niegdyś willa jest teraz otoczona mieszkaniami i innymi budynkami.

Część budynku została kontrowersyjnie rozebrana w grudniu 2017 r., Naruszając nakaz sądowy i przyciągając powszechne potępienie ze strony tradycyjnych organizacji pozarządowych i innych podmiotów. Plany wyburzenia całej willi zostały opracowane w kwietniu 2018 r., A los budynku jest obecnie niejasny.

Villa St Ignatius została zbudowana na początku XIX wieku dla angielskiego kupca, Johna Watsona, i pierwotnie nazywała się Bel-Vedere. Była to charakterystyczna wolnostojąca wiejska willa z widokiem na zatokę Balluta i obejmowała otoczony murem ogród. Najstarszy znany opis budynku powstał w książce opublikowanej w 1839 r.