santos - puzzle online

Santos (pierwotnie portugalski, hiszpański lub włoski dla świętych (singular Santo)) to nazwisko pochodzenia chrześcijańskiego w krajach portugalsko-hiszpańskojęzycznych i na Filipinach.

Jest to nazwisko bardzo powszechne chrześcijańskie pochodzenie wśród najbiedniejszych i potomków niewolników w stanie Bahia, w prowincji o największej liczbie niewolników w Brazylii, od końca Imperium Brazylijskiego i zniesienia niewolnictwa w Brazylii, w koniec XIX wieku, zaczął używać nazwiska Santos jako identyfikacji toponimicznego pochodzenia Zatoki Wszystkich Świętych. Przykładem jest niewolnik, który nie miał imienia, po zniesieniu stał się Manuel Santos, Manuel to powszechne nazwisko w krajach portugalskojęzycznych i Santos, aby wskazać, że jest to bahijskie pochodzenie. Był to również sposób na skrócenie nazwisk Brazylijczyków, gdyby tak nie było: Manuel da Bahia de Todos os Santos (en: Manuel of the Bay of All Saints). W czasach Inkwizycji w Portugalii i Hiszpanii oraz w ich domenach wielu Żydów, którzy stali się Nowymi chrześcijanami, przyjęło to nazwisko, które zostało przekazane ich potomkom, dziś jest wielu przyzwoitych ludzi, którzy żyją w Brazylii.

Istnieją również inne formy gramatyczne iberyjskie, takie jak De Santo, De Santos, Del Santo, Santi, Santis, Santiz, Senti, Sentis i inne.

Lupita rbd puzzle onlineSerial Nie igraj z aniołem puzzle onlineSantos FC puzzle onlineDzień Wszystkich Świętych puzzle onlineSantos. puzzle onlineCristiano Ronaldo puzzle onlineORATORIUM - ŚWIĘCI puzzle onlineAdan Santos. puzzle onlineDzieci fatimskie: Łucja, Hiacynta, Franciszek puzzle onlineCristiano Ronaldo puzzle onlineSantos Luís i Zélia Martin- 15 sztuk puzzle onlineDaniele Pereira Dos Santos puzzle onlineRodzina Santos Luís i Zélia Martin puzzle onlineLivia Puzzle. puzzle onlinepochodzenie w sztuce Monique Santos puzzle onlineCztery puzzle onlineCentro de Santos - SP puzzle onlineFriends of Inclusion puzzle online