Han Solo - puzzle online

Han Solo – fikcyjna postać istniejąca w świecie przedstawionym Gwiezdnych wojen, jeden z głównych bohaterów w serii filmów, grany przez aktora Harrisona Forda. Solo jest dowcipnym przemytnikiem z planety Korelia, który lata na Sokole Millennium ze swoim przyjacielem, drugim pilotem, wookieem Chewbaką.

Oprócz Harrisona Forda, w rolę Hana Solo wcielił się Perry King, który użyczył głosu bohaterowi w adaptacji radiowej Gwiezdnych wojen w amerykańskim radiu publicznym w 1981. Początkowo rola Hana Solo została zaproponowana Alowi Pacino, ten jednak ją odrzucił. W filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie (będącym spin-offem serii Gwiezdne wojny) w roli młodego Hana ma się pojawić Alden Ehrenreich.

W Nowej nadziei Han jest przemytnikiem, który z trudem wiąże koniec z końcem. Pod koniec filmu pomaga Luke’owi Skywalkerowi zniszczyć Gwiazdę Śmierci i zostaje bohaterem Sojuszu Rebeliantów. W Imperium kontratakuje (które dzieje się trzy lata później) wciąż jest w czynnej służbie Rebelii, ale chce od niej odejść, by spłacić dług u Jabby. Zostaje pochwycony przez łowcę nagród Bobę Fetta i zamrożony w bryle karbonitu. Rok później – w Powrocie Jedi – przyjaciele Hana uwalniają go z pałacu Jabby i Solo bierze udział w bitwie przeciwko Imperium, którą Rebelia wygrywa.

Gry komputerowe puzzle onlineMillenium Falcon puzzle onlineOto Anakin Skywalker puzzle onlineatakujący pierwszego rzędu puzzle online