dzielna miłość - puzzle online

Prince Valiant w Dniach Króla Artura, lub po prostu Prince Valiant, to amerykański komiks stworzony przez Hala Fostera w 1937 roku. Jest to epicka przygoda, która opowiedziała ciągłą historię w całej jej historii i cały odcinek tej historii sumuje ponad 4000 pasków niedzielnych. Obecnie taśma pojawia się co tydzień w ponad 300 amerykańskich gazetach, według jej dystrybutora, King Features Syndicate.

Edward, książę Windsor, nazwał księcia Valiant "największym wkładem w literaturę angielską w ciągu ostatnich stu lat". Zasadniczo uważany przez historyków komiksów za jeden z najbardziej imponujących kreacji wizualnych, jakie kiedykolwiek powstały, pasek jest znany ze swoich realistycznych panoram i inteligentnej, czasem humorystycznej narracji. W formacie nie są używane balony wyrazów. Zamiast tego historia opowiedziana jest w napisach umieszczonych na dole lub bokach paneli. Przedstawione wydarzenia pochodzą z różnych epok, od późnego Cesarstwa Rzymskiego do średniowiecza, z kilkoma krótkimi scenami z czasów współczesnych (komentując "rękopis").

Rysując komiks Tarzana, Foster chciał stworzyć swoją własną oryginalną gazetę i zaczął pracę nad paskiem, nazywał się Derek, syn Thana, później zmieniając tytuł na księcia Arn. Kierownik King Features Joseph Connelly ostatecznie zmienił nazwę na Prince Valiant.