Dinghy sailing - puzzle online

Pływanie łódką to aktywność żeglarstwa małych łodzi przy użyciu pięciu podstawowych elementów sterujących:

żagle

folie (tj. miecze lub miecz i ster, a czasami folie podnoszące, które można znaleźć na Moth)

wykończenia (kąt do przodu / do tyłu łodzi w wodzie)

równowaga łodzią przez wędrówki lub ruchy załogi, szczególnie przy wietrznej pogodzie ("poruszaj się szybko lub pływaj")

wybór trasy (pod względem istniejących i przewidywanych zmian wiatru, możliwych przeszkód, innego ruchu wodnego, prądów, pływów itp.)

Podczas wyścigów powyższe umiejętności muszą zostać dopracowane, a dodatkowe umiejętności i techniki zdobyte, takie jak stosowanie "zasad wyścigów żeglarskich", umiejętności obsługi łodzi podczas startu i podczas zaokrąglania znaków oraz znajomość taktyki i strategii. Taktyka wyścigowa obejmuje pozycjonowanie łodzi pod różnymi kątami. Aby poprawić prędkość podczas wyścigów, marynarze powinni ustawić się w kierunku wiatru (najbliżej kierunku wiatru), aby uzyskać "czyste powietrze ".

Wspólne wyzwania i zmienność pogody i morza mogą sprawić, że żaglówka i wyścigi będą fascynującym i satysfakcjonującym sportem rekreacyjnym: fizycznie, psychicznie i pod względem osobistych relacji z innymi członkami załogi, zawodnikami i organizatorami. RYA, organ regulujący szkolenie żeglarskie w Wielkiej Brytanii i Europie, stwierdza, że ​​"opierając się na naturze i żywiołach, żeglując...