brytyjskie - puzzle online

Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii zalicza się Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

Wielka Brytania posiada kilkanaście terytoriów zależnych, niewchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa. Należą do nich dependencje Korony brytyjskiej ( Guernsey, Jersey i Wyspa Man) oraz brytyjskie terytoria zamorskie: Akrotiri, Anguilla, Bermudy, Brytyjskie Terytorium Antarktyczne, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Dhekelia, Kajmany, Falklandy, Georgia Południowa i Sandwich Południowy, Gibraltar, Montserrat, Pitcairn, Turks i Caicos oraz Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha.

Wielka Brytania jest członkiem-założycielem Wspólnoty Narodów zrzeszającej byłe kolonie, dominia i inne posiadłości brytyjskie, członkiem Unii Europejskiej (UE) i jej poprzedniczki Wspólnoty Europejskiej (od 1973 r.). Jest stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ od czasu jej pierwszej sesji w 1946 r., posiadającym prawo weta.

Boże Narodzenie w zamku Windsor puzzle onlineZamek w Edynburgu, Szkocja, Wielka Brytania puzzle onlineLondyn, Wielka Brytania - kwiecień 2018: Piccadilly Circus o zachodzie słońca puzzle onlineBig Ben i most Westminster w Londynie puzzle onlineCzerwiec 2020. Londyn.ye Grapes Pub, Mayfair, Londyn Anglia Wielka Brytania puzzle onlinewyspa ynys w walii puzzle onlineMały kot brytyjski puzzle onlineGreat Smith Street w London City Center puzzle onlinebrytyjskie wyspy dziewicze puzzle onlineHouses of Parliament i Big Ben, Londyn, Wielka Brytania puzzle onlinePiękne jezioro Joffre w Kanadzie puzzle onlineKościół Snowshill w Cotswolds puzzle onlinePanoramę miasta Edynburg z Calton Hill., Wielka Brytania puzzle onlineOgrody zamku Windsor, Anglia puzzle onlinedwa brytyjskie kocięta puzzle onlineOgrody Pałacu Kensington puzzle onlineSłynny dziewięciokrotny most puzzle onlinePiękny jesienny wschód słońca nad Quiraing puzzle onlineBig Ben i most westminsterski o zmierzchu w Londynie puzzle onlinePiękny zachód słońca nad Parkiem Narodowym Yorkshire Dales w Winskill Stones w pobliżu Settle puzzle onlineBrighton , Royal Pavilion , architektura puzzle onlinePodróż statkiem puzzle onlineWspaniały wschód słońca nad skałą Old Man of Storr puzzle onlinesala gildii w leicester, Anglia puzzle online
Tower Bridge z fajerwerkami w Londynie, Anglia puzzle onlineDuży Ben i Domy Parlamentu o zmierzchu puzzle onlinedom przy oceanie w bahamach puzzle onlineDom z czerwonej cegły na wsi puzzle onlinew jednym kierunku puzzle onlineTypowe sceneria Cotswolds w Bibury puzzle onlinekolorowe domy w dzielnicy Camden Town. puzzle onlineCzerwona skrzynka telefoniczna w pobliżu starych budynków w Londynie puzzle onlineZabytkowa kabina kolejowa w Kanadzie puzzle onlineBrzoskwinia i berry rozpadają się puzzle onlineDomek z wołowiną i ziemniakami puzzle onlineSamiec jelenia szlachetnego (Cervus elaphus) pilnujący swojego stada puzzle onlineZamek Eilean Donan przeciw wodzie, Szkocja puzzle onlineDomowej roboty ryby i żetony z cytryną i zielonym groszkiem puzzle onlineLokomotywa SU45 puzzle onlineRyba i frytki z puree z groszku i sosem tatarskim puzzle onlineDomy Parlamentu i Big Ben puzzle onlineLokomotywa ST43 puzzle onlineKolorowe paski leżaki do wynajęcia na plaży żwirowej w Brighton, East Sussex, Anglia puzzle onlineStek wołowy w sosie cebulowym puzzle onlineMroźny marcowy wschód słońca w Helman Tor puzzle onlineŻółte czoło puzzle onlineJagnięta w Parku Narodowym Brecon Beacons puzzle onlinewyścigi samchodowe puzzle online