Workhouse - puzzle online

W Anglii i Walii dział rzemieślniczy, potocznie zwany kolcem, był miejscem, w którym osobom niezdolnym do samodzielnego wsparcia zaoferowano zakwaterowanie i zatrudnienie. Najstarsze znane użycie terminu pochodzi z 1631 r. Na podstawie zeznania burmistrza Abingdona, że ​​"wee naszej dzielnicy zbudowano dom pracy, aby uśpić ludzi do pracy".

Początki zakładu pracy można powiązać z Ustawą o złym stanie prawnym z 1388 r., Która próbowała rozwiązać problem braku siły roboczej po czarnej śmierci w Anglii, ograniczając ruch robotników, a ostatecznie doprowadziła do tego, że państwo stało się odpowiedzialne za wsparcie ubogich.. Jednak masowe bezrobocie po zakończeniu wojen napoleońskich w 1815 roku, wprowadzenie nowych technologii, które w szczególności zastąpiły robotników rolnych, oraz seria złych zbiorów, spowodowały, że na początku lat 30-tych ubiegłego wieku ustalony system pomocy nie był zrównoważony. Nowe Prawo Biedne z 1834 r. Próbowało odwrócić trend ekonomiczny, zniechęcając do ulgi każdemu, kto odmówił wejścia do domu pracy. Niektóre organy władzy biednej miały nadzieję, że uda im się osiągnąć zysk z pracy dzięki wykorzystaniu darmowej siły roboczej więźniów, którym na ogół brakuje umiejętności lub motywacji do konkurowania na otwartym rynku. Większość pracowała przy takich zadaniach, jak łamanie kamieni, kruszenie kości w celu wytworzenia nawozu lub zbieranie dębu za pomocą dużego metalowego gwoździa zwanego kolcem, być może pochodzenie pseudonimu warsztatu.

Życie w domu pracy miało być surowe, odstraszyć zdolnych do życia biedaków i zapewnić, że tylko prawdziwie biedni będą się ubiegać. Ale w obszarach takich jak zapewnienie bezpłatnej opieki medycznej i edukacji dla dzieci, z których żadna nie była dostępna dla biednych w Anglii żyjących poza robotami aż do początku XX wieku, więźniowie pracowni byli uprzywilejowani w stosunku do ogółu społeczeństwa, dylemat, że władze nigdy nie zdołały się pogodzić.

Wraz z nadejściem XIX wieku, domy robotnicze stały się coraz ostrzejszymi schroniskami dla osób starszych, chorych i chorych, a nie dla biednych. W 1929 r. Uchwalono ustawę zezwalającą władzom lokalnym na przejmowanie zakładów pracy domowej jako szpitali miejskich.

w Kopenhadze puzzle onlinePuzzle Dom Kultury puzzle onlineSP1 Zabrze puzzle onlineje do škola v Chomutově puzzle onlineLO Chrobry puzzle onlinePHALCORE puzzle onlinetyiopibn hynhbhb  bb puzzle online